Díky.
Na osobním profilu ZN a na profilu rEvoluce jsem zveřejnil již dříve informaci o mé kandidatuře do senátu i vzniku hnutí rEvoluce, které se bude ucházet v komunálních volbách o možnost spolurozhodovat o věcech našeho města.
Vnímám rozpaky a nezájem, které tato témata vyvolávají na stránkách sportovního klubu. Občas i slyším, že ty moje nekonečné politické „kecy“ nikdo nečte a že akorát obtěžují. Dnes jsem se o tom při jednom rozhovoru s rodičem našich svěřenců znovu přesvědčil. Snad právě pro tyto názory čtete tyto řádky, kde bych chtěl poděkovat těm, kteří pochopili. Těm, kteří se přidali a "jdou se svou kůži na trh".
Chci na tomto místě poděkovat všem, kteří pochopili důvody proč vzniklo hnutí rEvoluce. Proč jsem se rozhodl angažovat v prostředí, po kterém jsem nikdy netoužil. Vznikli jsme nejen proto, že existují nepochopitelné snahy ten náš zvenčí snad bytelně vypadající ale faktický velmi křehký "domeček" připravit o jeho obyvatele nebo rovnou zbourat, ale hlavně proto, že neexistuje chuť a podpora podobné "domečky" budovat i jinde. Jsem opravdu vděčný těm, kteří se přidali a jsou součástí naší kandidátní listiny. Již brzy ji zveřejníme a můžu říct, že kromě výjimek našich mladých nadšených adeptů politiky s nebývalým zájmem o věci veřejné se nám nikomu do politiky nechtělo. Naše životy jsme si mohli pohodlně žít dál a nekoukat moc kolem sebe.
Máme ale o dost jiné představy o tom, jak by měla vypadat politická scéna, která předurčuje náladu v celé společnosti. Máme jiné, klidnější a snad i lepší řešení. Klid, rozvahu, ochotu naslouchat, diskutovat a někdy zatnout zuby a mlčet namísto nekonečného pingpongu výčitek a názorových přestřelek, které vlastně nikoho nezajímají. Namísto hádek, osočování a nesmyslné odmítání názorů jen proto, že jsou z opozičních lavic přicházíme s nabídnou pomoci při usmíření dosud nesmiřitelných táborů nabitýcy osobními averzemi. Přicházíme s kompetencí, kterou jsme získali v našich civilních životech, profesích, dobrovolnické, charitativní a funkcionářské činnosti a energii, kterou do naší řad přinášejí naši mladí kolegové.
Na tomto místě budu tedy i nadále oslovovat i vás, kteří jste součástí naší rodiny Basketpointu, protože patříte mezi ty, kteří snad apoń trošku chápou, o co usilujeme.
Sportu o dobré náladě ve společnosti zdar❤️🤍🖤!!!
Zdeněk Navrátil
předseda klubů Basketpoint a Fotbalpoint a zakladatel hnutí rEvoluce🩵≈🩵