Proč nám Basketpoint arenu závidí nejen kolegové baskeťáci z celé republiky ale i zahraniční návštěvy ale asociaci minibasketbaliu nevoníme?
Protože jsmesi u přípravy a projektování našeho areálu nespoléhali na projekční firmy, ale jasně definovali přesné potřeby uživatele, poté, co jsme si pro inspiraci projeli desítky sportovních zařízení po celém světě a taky trošku zabojovali s místními představami o „standardech". Proto si od svého vzniku naší výjimečnou halu a zázemí oblíbily a pravidelně vybírají na přípravu reprezentační výběry basketbalu mládeže. Měli jsme tady taky v předsezonní přípravě i týmy nejvyšší soutěže mužů Tentokrát děvčata U18, která jak píše asistent hlavní trenérky Marek Slovák směřují za pár týdnů k evropskému šampionátu ve Švédsku. Jo, na konci týdne přijedou zase. Zároveň u nás probíhají finálové turnaje mezinárodních seriálů středoevropské basketbalové ligy CEYBL a zájem projevili i pořadatelé pohárového utkání Cesko-Slovensko, nebo kvalifikačního utkání o postup do první ligy mužů. Nabitý program našeho klubu některé tyto akce ovšem neumožnil.
Frýdek-Místek, náš basketbal a Basketpoint aréna má v České republice své nepřehlednutelné jméno. Naši hráči, trenéři, naše filosofie výchovy a sportu a samozřejmě náš areál.
A proč o tom píšu? Protože jsem se nedávno konečně dozvěděl, proč asociace minibasketbalu ČAMB odmítá naše nabídky pořadatelství republikových šampionátů. Vadí prý především, že se u nás musí přezouvat :-) a taky třicetikorunová výše celodenního vstupného. Ať si prý peníze vyškemráme od města a kraje a nezatěžujeme tím diváky … Nějak se nám ten socik a dotační Eldorádo ne a ne dostat z pod kůže :-/ …
A k tomu přezutí ještě dodám. Když ředitel možná největší české firmy na realizace sportovních podlah a náš dodavatele Famos Plus pan Zajíc přišel včera domlouvat certifikaci naší palubovky mohl si hlavu ukroutit a ptal se kdo nám ji a kolikrát renovoval, že tak vypadá běžné povrch kdekoliv jinde po půlroce „užívání“. U nás to je šest sezon nepřetržitého provozu od rána do večera s „Japonským“ striktním režimem přezouvání po vstupu do zádveří … a poctivý přístup k úklidu našimi dětmi. Žádná renovace se nekonala :-))).
Sportu zdar nejen na Basketpointu ❤️🤍🖤!
(zn)
PS A co hotely a restaurace, přijdou nám někdy poděkovat, jak se jim pěkně staráme o naplňování kapacit? No, i když někdy devastační potenciál některých polských návštěv provozovatelům přinesl i starosti :-/ ...